8 sierpnia 2014

Molowe podsumowanie miesiąca - lipiec + nowości książkowe

Drugą moją pasją po kosmetykach jest czytanie książek. Czasami będą one się przewijać na blogu notabene kosmetycznym :) Dzisiaj podsumowanie molowe czyli mola książkowego z miesiąca lipca. Zadowolona jestem z ilości przeczytanych książek, a jeszcze bardziej z kupionych :)

W lipcu:
  • przeczytałam 9 książek*
  • łącznie przeczytałam 2927 stron
  • na tydzień średnio przeczytałam 2 książki
*jednej książki na zdjęciu nie ma z racji tego, że ją pożyczyłam.


Callie jest samotną młodą matką. Jej macierzyństwo nie przypomina uśmiechniętych zdjęć kobiet z dziećmi w kolorowych magazynach. Jej synek, Henry, cierpi na autyzm i ma trudności z porozumiewaniem się.
Kiedy ojciec Callie zaczyna chorować, kobieta decyduje się powrócić w rodzinne strony. Spotyka tam swoją dawną miłość – Lindena. Mężczyzna mieszka na farmie pełnej ocalonych zwierząt. Ku zaskoczeniu Callie, Henry natychmiast łapie z nimi kontakt i z każdym dniem zaczyna się coraz bardziej otwierać...

"Zrozumieć bez słów" Nancy Rossiter - ciekawa książka opisująca świat dziecka autystycznego. Chłopiec nie mówi, boi się huku i ogólnie trudno się z nim porozumieć. Książka wciąga czytelnika i ukazuje jak dla mnie nieznaną przypadłość.


Sophie w dramatycznych okolicznościach traci starszą siostrę Emily. Była przy jej śmierci i czuje się winna – tak bardzo winna, że nie może spać, jeść ani myśleć. Jak poskładać własne życie, które nagle stało się niezrozumiałe i obce, rozpadło się na kawałki? Jak odnaleźć wspólny język z matką, dla której Emily była – a przynajmniej tak uważa Sophie – najważniejszą osobą na świecie? I co właściwie zaszło tamtego przerażającego lata?

"Najgorsza rzecz jaką zrobiła" Alice Kuipers - książka o niełatwym temacie, a mianowicie o przeżywaniu żałoby. Bohaterka opisuje swoje przeżycia po śmierci starszej siostry i nie jako obwinia się o jej śmierć. Powieść wciągająca, a autorka starannie ukrywa przyczynę śmierci siostry na końcu książki. Jeden drobiazg uśmiercił siostrę bohaterki, prowadząc do "rozpadu" rodziny.



Tamara zawsze miała wszystko, czego zapragnęła. Urodzona w bogatej irlandzkiej rodzinie, wychowywała się w domu z prywatną plażą, szafą pełną markowych ubrań i własną luksusową łazienką. Gdy jej ojciec
popełnia samobójstwo, życie Tamary i jej matki zmienia się na zawsze. Sprzedają wszystko, co mają, i przeprowadzają się na wieś. Pewnego dnia w wiosce pojawia się biblioteka objazdowa. Tamara znajduje w niej tajemniczą księgę oprawioną w skórę...


"Pamiętnik z przyszłości" Cecilia Ahern - lekka książka z nutką tajemniczości. Troszkę bajkowa, przypomina mi pewną część Harrego Pottera, ale trzeba zrobić przerwę czymś przyjemnym od książek ciężkich i naukowych :)


Prawdziwa historia Richarda Kuklinskiego, najbrutalniejszego mordercy na usługach amerykańskiej mafii.
Pierwszy raz zabił człowieka tuż po swoim bierzmowaniu. 
Był mistrzem w zacieraniu śladów i ukrywaniu zwłok – dlatego, choć przypisuje mu się ponad 200 zabójstw, przez prawie 30 lat był nieuchwytny dla policji.
Zwyczajny Amerykanin o polskich korzeniach. Na co dzień był kochającym mężem i troskliwym ojcem. Wszyscy sąsiedzi i znajomi mieli go za przykładnego obywatela. Przez lata nie padł na niego choćby cień podejrzenia, a przecież jako bezwzględny seryjny morderca pozostawał na sługach mafii blisko trzy dekady.
Żona Kuklinskiego aż do chwili jego aresztowania nie przypuszczała, skąd brał pieniądze na luksusowe samochody, drogie prezenty i wystawne kolacje.

"Iceman historia mordercy" Anthony Bruno - prawdziwa historia człowieka, który zabił prawie 200 osób, a był nieuchwytny dla policji. Książka napisana jest z perspektywy policjanta, który wdraża się w środowisko dilerów, przestępców, aby dojść do szefa całego gangu. Sama się zdziwiłam, że tak książka mnie, aż tak wciągneła. 


Hallie dowiaduje się z tajemniczego listu, że jej matka wcale nie zginęła w pożarze. Ojciec kłamał – w rzeczywistości przed trzydziestu laty uprowadził swoją małą córeczkę i ukrył przed żoną. 
Teraz, gdy rodzice zmarli, za późno na jakiekolwiek wyjaśnienia. Mimo to dziewczyna pragnie poznać prawdę. Wyrusza na wyspę pośród Wielkich Jezior, żeby zrozumieć wydarzenia ze swojego dzieciństwa. 
Miejscowi przyjmują ją wrogo. A w wiktoriańskim dworze, który odziedziczyła, dzieją się dziwne rzeczy...

"Duchy przeszłości" Wendy Webb - książka dość fantastyczna bo o duchach. Chociaż kto wie, bo może jednak one istnieją. Czytelnik przenosi się razem z bohaterką z cywilizowanego miasta na wyspę gdzie nie działa zasięg w komórkach, nie jeżdżą samochody tylko dorożki, a kilkadziesiąt lat wcześniej zdarzyła się tragedia, którą mieszkańcy do dziś pamiętają. Książka potrafi zaskoczyć, ale też czasami można się domyślić zakończenia chociaż to nie łatwe!


Wyobraź sobie trąby powietrzne, które zrównują z ziemią domy, a samochody zmieniają w latające pociski. Wyobraź sobie przerażające burze, którym towarzyszą grzmoty, błyskawice i ulewne deszcze. Pomyśl o wietrze, który potrafi wiać z prędkością 400 km/h, wyrywając drzewa z korzeniami. Brzmi dostatecznie groźnie? 
Reed Timmer uwielbia taką pogodę i umie o niej opowiadać jak nikt inny.
Ten łowca burz i meteorolog od dziecka fascynował się zjawiskami atmosferycznymi. W swojej książce pisze o hipnotyzującym pięknie i przerażającym chaosie burz i tornad, wyjaśnia, jak do nich dochodzi i w jakich warunkach powstają. Jego opowieść jest także świadectwem ogromnej pasji, graniczącej z obsesją, która pozwala na pełne emocji życie, ale i stwarza prawdziwe zagrożenia.

"Łowca burz" Reed Timmer - książka jest napisana pod kątem naukowym. Rozpoczynając czytać książkę musiałam się zapoznać z terminami naukowymi, które całe szczęście są na końcu książki. Dzięki temu wiem jaka jest skala Fujity czyli tornad, co to jest chmura stropowa i superkomórka burzowa. Ciekawa, a zarazem wciągająca i piorunująca książka o ściganiu tornad, skali zniszczeń i przewidywaniu pogody.


Witajcie w Belmont, gdzie rządzą czarne gangi oraz irlandzka mafia (zależy od dzielnicy) i gdzie mieszka Finley. Jego dziadek nie ma obu nóg, ojciec pracuje na nocną zmianę, a matka zginęła w okolicznościach, o których nikt nie chce mówić. Finley też nie chce mówić – odzywa się tylko wtedy, gdy musi. Woli grać w koszykówkę. Jedyną osobą, która rozumie Finleya, jest jego dziewczyna Erin. Oboje co wieczór spotykają się na dachu jego domu, patrzą w gwiazdy i marzą o tym, aby wydostać się z piekła, jakim jest Belmont. Pewnego dnia trener Finleya prosi go o dziwną przysługę…

"Niezbędnik obserwatorów gwiazd" Matthew Quick" - kupując ją nie wiedziałam, że jest to książka z tych dziwnych. Mówiąc, że jest dziwna nie mówię, że nie ciekawa bo mnie wciągnęła. Wybory jakie dokonuje bohater są nieco intrygujące, a także nagłe niewyjaśnione zniknięcia. 


Poznajcie Pata. Pat ma pewną teorię – jego życie to film, który zakończy się happy endem, czyli powrotem jego byłej żony. Pat musi tylko spełnić kilka warunków: robić codziennie setki brzuszków, czytać więcej książek, biegać ubrany w worek na śmieci, żeby zgubić ostatnie zbędne kilogramy, ćwiczyć bycie miłym i dwa razy dziennie łykać kolorowe pastylki. (Fakt, że Pat spędził kilka lat w zakładzie dla psychicznie chorych nie jest chyba wielkim zaskoczeniem). Niestety nic nie układa się tak, jak powinno. Nikt nie chce rozmawiać z nim o Nikki, jego ukochane Orły przegrywają kolejne mecze, a ojciec twierdzi, że Pat przyniósł pecha drużynie. Na domiar złego za Patem łazi piękna, choć równie stuknięta jak on Tiffany, prześladuje go Kenny G, a nowy terapeuta sugeruje zdradę jako formę terapii! Pat nie przestaje jednak myśleć pozytywnie. Czy to wystarczy, by osiągnął swój cel?

"Poradnik pozytywnego myślenia" Matthew Quick - kupiłam po przeczytanie poprzedniej jego książki. Styl pisania autora sprawia, że czyta się jego książki dość szybko i z zaciekawieniem "co będzie dalej". Ta książka jest jak dla mnie o obłędzie jaki opanował głównego bohatera. Ta książka dała mi dużo do myślenia i myślę, że warto ją przeczytać.


Mira Gallier zajmuje się renowacją witraży. Próbuje ułożyć sobie życie po stracie ukochanego męża, który zaginął podczas huraganu Katrina. Wydaje się, że po latach cierpienia niewiele brakuje, żeby odzyskała wreszcie spokój ducha.
Ale życie Miry znowu rozpada się na kawałki, kiedy ktoś niszczy w kościele odnowione przez nią witraże, a ksiądz pada ofiarą brutalnego zabójstwa. Ktoś włamuje się do jej domu, a ona sama zaczyna odczuwać obecność swojego męża: czuje zapach jego balsamu po goleniu, słyszy go przez telefon albo znajduje wgłębienie w poduszce na jego łóżku.
Tymczasem miastem wstrząsa seria kolejnych morderstw. W miarę jak liczba ofiar rośnie, Mira staje się jedną z głównych podejrzanych. Do Nowego Orleanu wraca Connor Scott, przyjaciel sprzed lat, który porusza serce witrażystki. Detektyw Spencer Malone podąża śladami psychopatycznego zabójcy.

"Opętanie" Erica Spindler - świetny thiller trzymający w napięciu. Autorka książki skutecznie lawiruje między różnymi tropami na znalezienie mordercy. Nie sposób do końca książki jest zgadnąć kto jest mordercą. Z każdą przeczytaną stroną dowiadujemy się różnych faktów, dzięki czemu domyślamy się kim może być morderca, jednak skutecznie trop zostaje zmylony.

To by było na tyle, książki które przeczytałam w tym miesiącu wciągały, więc i czytało się szybko.
Pokaże Wam książki, które w tym miesiącu kupiłam w Biedronce i na stronie internetowej wydawnictwa Znak.





Która książka Was zainteresowała ? Jak u Was z czytelnictwem w tym miesiącu?

17 komentarzy:

  1. Dziewczyny atomowe czekają i na mnie. Kupione oczywiście w promocji na Znak :D Tak samo Niezbędnik ale do tej książki jakoś nie mogę się zebrać...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja dziewczyny atomowe kupiłam w biedronce za 9,90 :) Niezbędnik obserwatorów gwiazd przeczytałam w dwa dni :)

      Usuń
  2. Sporo tego masz. Ja uwielbiam czytać, ale nie zawsze mam na to czas. "Hopeless" wiele słyszałam, muszę się skusić. Część to nie moje klimaty, ale i są takie, które bym z chęcią kupiła, choć z reguły nie kupuję tylko wypożyczam :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja na razie zaprzestaje kupowania książek, ponieważ brak mi na nie miejsca :)

      Usuń
  3. ja ubolewam nad tym, że teraz nie mam kiedy czytać :/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie sierpień coś się kiepsko zaczął pod względem czytania :)

      Usuń
  4. oj ja teraz tez siedze i czytam :) dobrze, że mi przypomnialas o poradniku pozytywnego myslenia bo planowalam przeczytac ;))

    OdpowiedzUsuń
  5. A oglądałaś film Poradnik? Jeśli tak możesz je jakoś porównać?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie, filmu nie oglądałam więc nie mogę porównać :)

      Usuń
  6. myślę, że 'Opętanie' przypadło by mi do gustu:) a o Icemanie ogladałam film:)

    OdpowiedzUsuń
  7. Ja zaczęłam czytać Poradnik pozytywnego myślenia, ciekawa jestem czy mi się spodoba ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. buuu... a ja mam teraz tak mało czasu na czytanie :/ wcześniej zawsze mówiłam, że chcieć to móc, ale wieczorami jestem tak padnięta, że po 2-3 stronach zasypiam :(

    OdpowiedzUsuń
  9. "Opętanie" "Łowca dusz" - musze te książki przeczytać nie ma szans !! :]
    A co do mojego czytania - oj tak czytałam sporo w lipcu ;) Całego Giddensa i prawo cywilne :] he he - ech Ja też chcę mieć czas na książki!!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń
  10. Parę ciekawych pozycji wypatrzyłam dla siebie :)

    OdpowiedzUsuń
  11. "Iceman historia mordercy" bardzo mnie zaciekawiła i muszę ją przeczytać. "Dziewczyny atomowe" oraz" Trafny wybór" kupiłam również w Biedronce na promocji, ale nie mam czasu, żeby się do nich zabrać. "Rękę" miałam w planach kupić, lecz była cała pogięta, więc zrezygnowałam. ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wszystkie komentarze. Postaram się odpowiadać na wasze pytania :) Pozdrawiam.