29 stycznia 2013

Duet Spa godny polecenia :)

Przedstawię Wam dziś pierwszy kosmetyk z paczki dla blogerek od Perfecty. Szczerze mówiąc to jakoś nie zdarzyło mi się używać jakiś masek czy serum do rąk po prostu zwykły kremik do rąk i od czasu do czasu peeling. Ale teraz mogę powiedzieć, że błędem było nie wierzenie w cudowne działanie masek do rąk.
Produkt otrzymujemy w saszetce, o pojemności 2x6 ml z linią nacinaną dzięki czemu możemy oderwać część z peelingiem lub maską i używać oddzielnie. Jeżeli nie wykorzystamy na raz całej saszetki to należy przelać peeling i maskę w jakieś pojemniki aby nie traciły swoich właściwości.

 Szafirowy peeling do rąk
 Po raz pierwszy gdy otworzyłam saszetkę z peelingiem i wycisnęłam go na rękę moja myśl brzmiała: „co to? Pomylili się i dali krem zamiast peelingu?” Zupełnie nie widać drobinek, dopiero gdy zaczniemy masować dłonie stają się one wyczuwalne. Peeling należy wykonywać przez ok. 5 minut i tak też uczyniłam. Drobinki niby są małe ale zdzierać to one potrafią i to jak! Pod koniec wykonywania czynności moja skóra była czerwona i podrażniona jak to przy peelingach bywa. Jednak po zmyciu peelingu z rąk a schodzi on dość dobrze przywrócił się jej naturalny koloryt. Peeling delikatnie i ładnie pachnie co czuć podczas zdzierania naskórka a konsystencje ma kremową stąd moje zdziwienie przy pierwszym starciu : ). Skóra stała się wygładzona, miękka i delikatna. A dopełnieniem tego jest maska.

 Maska-serum do rąk

Po wykonaniu czynności czas na maske-serum do rąk która ma za zadanie nawilżyć, zmiękczyć i ukoić skórę. To właśnie w niej pokładałam wielkie na dzieje na efekt wow! I jak było? Jak dla mnie świetnie. Po peelingu nałożyłam niewielką (!) ilość maski chociaż producent zaleca grubą warstwę. No i 15 minut czekania z tłustymi rękami. Czekam…czekam…czekam i się doczekałam 15 minut minęło mogę nadmiar maski wsmarować w dłonie. Co czuje? To że moje ręce są jeszcze lepiej wygładzone i miękkie niż po peelingu.  Jeżeli maska się całkiem wchłonie zostawia taką delikatną warstwę ochronna która nie powinna przeszkadzać bo nie jest tłusta. Za to czuję że moje dłonie są nieźle zabezpieczone a do tego nawilżone w bardzo dobrym stopniu. Kremy nie dawały mi takiego efektu jak ten duet Spa. 
 
Taki efekt utrzymuje się przez cały dzień ( ja zabieg robiłam rano i wieczorem czułam efekt), następnego dnia już w mniejszym stopniu można to zobaczyć.
Saszetka starczy na 2-3 użycia w zależności od ilości nałożonego kosmetyku ( u mnie 3)

Pamiętajcie, że trzeba wynaleźć 15 minut na nic nie robienie bo ręce są tłuste i wszystko można umazać i nie będzie efektu :)

Czuję, że na pewno będzie to mój co tygodniowy rytuał !
Cena : 2,29/12 ml


Robiłyście sobie takie spa ? :)

5 komentarzy:

 1. kiedyś bardzo lubiłam, ostatnio nie spełnił moich oczekiwań.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dla mnie 15 minut bez robienia niczego to trochę zbyt dużo :D
  Nie robiłam sobie takiego SPA, używam głównie kremu do rąk.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie robiłam sobie nigdy takiego spa, używam jedynie kremy do rąk.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię maseczki Perfecty, zwłaszcza migdałową :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawe, bo różne opinie słyszałam na ten peeling:) ale chyba sama wypróbuję to się przekonam:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wszystkie komentarze. Postaram się odpowiadać na wasze pytania :) Pozdrawiam.